12 واقعیت موزی! | سبزیجات

12 واقعیت موزی!

ما در این بخش اسم موز رو «میوه همیشه خندان» گذاشته ایم. یکی از میوه های پرطرفدار و صد البته خوشمزه که حالا خوبیش اینه در بازار میوه و تره بار فت و فراوون پیدا میشه؛ اما اطلاعات دقیقتان در مورد این میوه

تا چقدر س؟

 

تا حالا یه درخت موز رو از نزدیک دیدین؟ می دونین که موز دارای خاصیت رادیواکتیوه؟ در مورد ارزش غذایی اون اطلاعات کافی دارین و یا اینکه می دونین یکی از اون میوه های آلرژی زاست؟ می دونین بزرگ ترین تولیدکننده این میوه کدوم کشوره؟ در این مطلب می خوایم وقایعی در مورد این میوه خندان رو با شما در میان بذاریم. لطفاً همراهمون باشین.

 

موز شامل خواص رادیواکتیوه

باید بدونین که موز شامل اندازه زیادی پتاسیمه و همین خاصیت هم از اون یه میوه شامل خواص رادیواکتیو ساخته. حدود 600 عدد موز به اندازه عکس رادیوگرافی قفسه سینه رادیواکتیویته داره. باید بدونین که پتاسیم موجود در این میوه واسه حفظ تعادل سدیم/پتاسیم بدن خوبه و باعث کنترل فشارخون هم می شه. موز یه میوه انرژی زای فوق العاده س.

 

موز رنگ بندی داره

شایدً تصور می کنین که موز زرده و خام اون سبز؛ اما باید بدونین که در بین 500 گونه متفاوت موز بعضی قرمز و بعضی بنفش هستن. موزهای قرمز از موزهای زردرنگ کوچیک تر و گوشتالوتر و از تمشک شیرین تر هستن. موزهای بنفش در آسیای جنوب شرقی کشت می شن و معمولاً در آشپزخانه و واسه پخت و پز استفاده میشن.

 

موز به شکل دست می رید

موزها در دسته 10 تا 20 عددی می رید که به اون پنجه دست می گن. هر یک عدد موز موجود در این گروه رو یه انگشت میگن. در واقع هر عدد موز یکی از انگشتای این دست حساب می شه.

حالا خوبیش اینه موز می تونه توانمندی بدن واسه افزایش جذب کلسیم رو بیشتر کنه.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین هر چی اندازه جذب کلسیم در بدن بیشتر باشه استواری استخونا هم بیشتر می شه

کشور هند بزرگ ترین تولیدکننده موزه

کشور هند با تولید هرساله بیشتر از 16 میلیون تن موز در بالاترین جایگاه کشورای تولیدکننده این میوه قرار داره. باید بدونین بیشتر از 100 کشور در سرتاسر جهان به کشت موز مشغول ان که از مهم ترین اونا میشه به تایلند، مکزیک، برزیل و اکوادور اشاره کرد.

 

موز شامل ارزش غذایی بالاییه

حالا خوبیش اینه این روزا موز همه جا دیده می شه و قیمت اون در مقایسه با میوه های دیگه بالا نیس. این میوه

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *