Trust Rank چیست؟ تاثیر رتبه اعتماد در سئو

Trust rank یکی دیگه از فاکتورای غیر رسمی و موثر در سئوست.همونطور که از اسمش پیداست، Trust Rank به معنی رتبه اعتماده.گوگل و هر موتور جستجویی در الگوریتم خود، واسه هر دامنه و هر url یه رتبه اعتماد در نظر میگیره که این رتبه در طول زمان و در طول روند سئو به شرط کلاه سفید بودن، زیاد می شه.

Trust Rank در رتبه بندی سایتا و رفتار الگوریتم موتور جستجو و گوگل با یه سایت، نقش خیلی خیلی زیادی داره و موجب رفتار متفاوت الگوریتم گوگل با سایتای جور واجور می شه.واسه همینه که گوگل ، رفتار متفاوتی واسه یه سایت تازه تاسیس و نوپا و یه سایت پیشکسوت و امتحان پس داده قائل می شه.

در حالت عادی، گوگل چشمی تیز و سخت گیرانه واسه رتبه بندی سایتای با trust rank پایین با در نظر گرفتن بک لینکاشون داره.عوضش، درباره سایتایی که trust rank بالاتری دارن، آسون گیر تره و با دید خوشبینانه تری نگاه می کنه.در کل، الگوریتم گوگل با در نظر گرفتن اندازه Trust Rank هر سایت، برخورد متفاوتی در رتبه بندی اونا داره.

بک لینک

رتبه اعتماد براساس فاکتورای زیر زیاد می شه و در حالت برعکس، کم میشه(یا زیاد نمی شه):

۱-  اشتراک گذاشته شدن از شبکه های اجتماعی

۲-تولید محتوای کافی و مناسب

۳-سئو کلاه سفید و دوری از کوچیکترین حرکتای براساس روشای کلاه سیاه (چه در On page و چه در Off Page )

۴-دریافت لینک از سایتای پر قدرت و با محتوای در رابطه و مناسب ، طوری که خودشون، شما رو لینک کنن.

۵-گذشت زمان و افزایش عمر سایت (از مهمترین فاکتورای افزایش Trust Rank)

۶- برندینگ

Trust Rank به صورت تخمینی به وسیله سایت seomastering محاسبه می شه که عددای بالای ۶ بسیار عالی، بالای ۴، خوب، و بالای ۲، متوسطه و زیر یه، هم پیش فرض اندازه رتبه اعتماد سایت هاست.عددی که سایت seomastring ارائه میده، حتما، عددی که گوگل و موتورای جستجو، در الگوریتم و بانک اطلاعات خود واسه هر سایت دارن، نیس.ولی در خیلی از مواقع با استناد به تجربه ما و با در نظر گرفتن اندازه خطای seomastring و خطای بشری ما در تحلیل و حدس این عدد با در نظر گرفتن رفتار گوگل و موتورای جستجو، عددی که seomastring نشون میده، به رتبه اعتماد حقیقی و محفوظ گوگل، در خیلی از موارد، نزدیکه.

همونطور که همیشه گفتیم، هیچی در سئو مطلق نیس.هر حرفی که به صورت ۱۰۰% قطعی در سئو (در سطوح پیشرفته و غیر از on page seo) زده شه، محکومه!