13 روش ساده برای تمیز کردن کبد و دفع فلزات سنگین از کبد | تغذیه سالم

13 روش ساده واسه تمیز کردن کبد و دفع فلزات سنگین از کبد

آکا ایران-یه حبه سیر رو پوست گرفته و به سه قسمت تقسیم کنین و با یه لیوان اون به صورت ناشتا بخورین. اگه نگران بوی بدن اون هستین کمی آب لیموترش بخورین. جویدن آدامس هم واسه رفع بو و طعم سیر از دهن موثره. مصرف سیر به صورت ناشتا یه روش فوق العاده واسه پاک کردن سموم و فلزات سنگین از کبد هستن.این فلزات سنگین در کبد جمع شده و در دراز مدت باعث بروز مشکلات جدی در سلامتی می شن. پس لازمه که به فکر سم زدایی از کبدتون باشین. در این مطلب رو ارائه می دیم.

 

اهمیت دفع فلزات سنگین از کبد

این سموم دو دسته هستن: ارگانیک و غیرارگانیک. سموم ارگانیک مخصوصا از داروهای مصرفی فرد، جذب بدن می شن. البته در این گروه عناصر مضر دیگری هم هستن که از راه مصرف الکل و دخانیات وارد بدن می شن. در بعضی موارد ما مجبور به مصرف داروها هستیم و کاری نمی شه کرد. اما تلاش کنین حتماً مصرف الکل و دخانیات رو ترک کنین.

 

سموم غیرارگانیک از راه مصرف مواد غذایی و هم اینکه آلودگی هوا جذب می شن. در بعضی موارد کار کردن در کارخانه های شیمیایی که فلزات سنگین در اونجا بیشتره باعث تجمع هر چی بیشتر این سموم در بدن می شه. متأسفانه این سموم در سیستم لمفاتیک و مخصوصا در کبد ما تجمع می کنن و سلامتی رو به خطر میندازن.

از همین امروز گشنیز رو به سالادها و سوپ هاتون اضافه کنین. این سبزی معطر پرخاصیت واسه سیستم ایمنی بدن به درد بخور بوده و جیوه، آلومینیوم و سرب رو از بدن دفع می کنه.

 

شناخته ترین فلزات سنگین که در کبد تجمع می کنن

حتی اگه تلاش کنین سبک زندگی سالمی داشته باشین بازم بعضی از سموم وارد بدن می شن. آلودگی هوای شهری، آب شیر و ترکیبات شیمیایی موجود در مواد غذایی، منابع شناخته شده آلودگی به این سموم هستن. اینجا فهرستی از فلزات سنگین رو ارائه می دیم که بیشترین تجمع رو در بدن دارن:

آرسنیک

زیان آورترین ترکیبی که وارد بدن می شه آرسنیکه که بیشتر مواقع از راه مصرف آب شیر وارد بدن می شه.

 

سرب

این ترکیب هم بیشتر از راه لوله کشیای قدیمی و فرسوده منازل وارد بدن می شه. اما آفت کش ها و سمومی که واسه اجناس کشاورزی استفاده می شه هم شامل سربه و بیشتر مواد غذایی مصرفی روزانه ما به این ترکیب آلوده س.

 

جیوه

این فلز سنگین هم در غذاهای دریایی و ماهیا هست.

 

کادمیوم

کادمیوم در بیشتر کودهای شیمیایی هست. در نتیجه بدون اینکه متوجه باشیم با مصرف میوه ها و سبزیجات وارد بدنمون می شن که واسه سلامتی بسیار خطرناک هستن. با اینکه اندازه جذب این ترکیب کمه اما جذب دراز مدت اون به سلامتی آسیب می زنه.

سیر

روزتون رو با یه حبه سیر شروع کنین

یه حبه سیر رو پوست گرفته و به سه قسمت تقسیم کنین و با یه لیوان اون به صورت ناشتا بخورین. اگه نگران بوی بدن اون هستین کمی آب لیموترش بخورین. جویدن آدامس هم واسه رفع بو و طعم سیر از دهن موثره. مصرف سیر به صورت ناشتا یه روش فوق العاده واسه پاک کردن سموم و فلزات سنگین از کبد هستن.

 

گیاه قاصدک رو دریابید

دم کرده گیاه قاصدک بعد از صبحونه هم یکی از بهترین و آسونترین روشای پاک سازی بدن از شر فلزات سنگینه.

 

بفرمایید آب آرتیشو

مصرف دو بار در هفته از آب آرتیشو باعث سم زدایی از بدن می شه. دو عدد آرتیشو رو داخل یه لیتر آب بجوشونین. وقتی که آرتیشوها نرم شدن آب اونو صاف کرده و در طول روز بخورین. می تونین آب یه عدد لیموترش رو گرفته و به اون اضافه کنین.

 

کلروفیل خوبه

کلروفیل رو از داروخانه ها یا عطاریا جفت و جور کنین. این ماده طبیعی واسه مراقبت از کبد و سم زدایی و تقویت سیستم ایمنی بدن خوبه.

 

گشنیز؛ سم زدای قوی

از همین امروز گشنیز رو به سالادها و سوپ هاتون اضافه کنین. این سبزی معطر پرخاصیت واسه سیستم ایمنی بدن به درد بخور بوده و جیوه، آلومینیوم و سرب رو از بدن دفع می کنه.

 

آب گریپ فروت و پرتقال: دو یار به درد بخور

این ترکیب ویتامین C پاک کننده عمقی بدنه. شما می تونین هر روز صبحتون رو با آب این دو میوه شروع کنین.

 

جودوسر رو دریابید

جو دو سر یه انتخاب فوق العاده واسه صبحونه س. جو دو سر پر از زینک و سلنیومه. این دو ماده معدنی بهترین مراقب سیستم ایمنی بدنه که به دفع فلزات سنگین از بدن کمک می کنه.

دم کرده گیاه قاصدک بعد از صبحونه هم یکی از بهترین و آسونترین روشای پاک سازی بدن از شر فلزات سنگینه.

 

برنج کامل

برنج قهوه ای پر از زینکه که واسه سلامتی خوبه. این برنج، خوش طعمه و به پاک سازی بدن کمک می کنه.

 

هلو؛ یه میوه به درد بخور

این میوه آبدار و شیرین تغذیه سالم زندگی سالم – فوق العاده ویتامینا و مواد معدنیه که واسه دفع فلزات سنگین خیلی خوبه.

 

بروکلی؛ شاهکار خلقت

بروکلی یکی از سبزیجات به درد بخور واسه مراقبت از کبده. حواستون باشه که بروکلیایی رو انتخاب کنین که شامل کمترین اندازه آلودگی به آفت کشا باشه.

 

اسفناج خام

اسفناج سرشار کلروفیله. مصرف خام این سبزی باعث می شه از خواص اون بیشتر بهره ببرین.

 

گردوی برزیلی رو دریابید

گردوی برزیلی بسیار خوشمزه و شامل زینک و سلنیومه. این دو ترکیب ایده آل باعث حذف فلزات سنگین می شه.

 

پیاز؛ به درد بخور و موثر

امروز پیاز خوردین؟ حتماً در کنار غذا پیاز بخورین. این ماده غذایی پر از گوگرده که واسه خنثی کردن فلزات سنگینی مانند آلومینیوم فوق العاده س.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه
  • سیر واسه تمیز کردن ریه ها خوبه!
  • روشای فوق العاده واسه تمیز کردن جرم گوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *